براساس گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده ظاهرا سه جوان در مراحل بازی نهنگ آبی در دریای خطر در مازندران غرق شدند.

در ادامه جزییات این خبر را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

بازی نهنگ‌ آبی چند سالی است که با هدف قرار دادن نوجوانان و جوانان در جهان دست به دست می‌شود. این بازی دارای ۵۰ مرحله مختلف بوده که کاربر باید در هر مرحله اقدامات عجیبی و غیرمنطقی انجام دهد و از هر مرحله عکس بگیرد تا وارد مرحله بعدی شود. مراحل بازی اغلب بسیار خطرناک بوده و در نهایت موجب مرگ فرد خواهد شد. سال‌های قبل موج گسترده‌ای از خودکشی‌ها را در مراحل بازی نهنگ آبی شاهد بوده‌ایم اما اخیرا این بازی باعث مرگ ۳ جوان در دریای خزر شد.

در واقع بازی نهنگ آبی برای تشویق جوانان به خودکشی ساخته شده و البته سازنده‌ آن سال‌های قبل دستگیر شده بود اما بازی همچنان میان نوجوانان و جوانان در گردش است. البته سال‌های گذشته این بازی در ایران هم گسترش یافته بود و برای مثال دو دختر در مراحل این بازی در اصفهان خودکشی کرده بودند.

براساس جزییات منتشر شده ظاهرا ۴ جوان تبریز، اردبیل، ایذه و اصفهان با هدف انجام مراحل نهایی بازی نهنگ آبی به شهرستان محمودآباد رفتند و سه تن از این جوانان در دریا غرق شدند. البته غریق نجات این منطقه تلاش کرد تا مانع این اتفاق شود و هشدارهای زیادی به این جوانان دادند اما این افراد که گرفتار مراحل بازی بودند به هشدارها توجهی نکردند و دست در دست هم به زیر آب رفتند و خود را غرق کردند. اکثر این اطلاعات توسط بازمانده‌ی این ماجراها، یکی از جوانانی بدست آمد که جان سالم به در برده بود.

البته چند ساعت پس از انتشار این ماجرا، خبر کاملا تکذیب شد و ماجرا به شکلی دیگر تغییر یافت. در واقع گفته شد که این جوانان به صورت اینترنتی باهم آشنا شدند و برای آشنایی و تفریح به شمال سفر کردند و بر اثر حادثه غرق شدند. در نهایت برای جلوگیری از این حوادث این چنینی بهتر است که بر نوجوانان و جوانان بیشتر نظارت داشته باشیم و عملکردشان را در دنیای اینترنت کنترل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *