ماجرای تماس‌های تلفنی عجیب از شماره تلفن‌های خارج کشور چیست؟
چند وقتی است که مشترکین اپراتور‌های ایرانی تماس‌هایی ناشناس از خارج از کشور دریافت می‌کنند که متاسفانه روز به روز درحال افزایش است.

چند وقتی هست که افراد زیادی در ایران تماس‌هایی از سمت کشور‌های وانواتو، مالدیو و ماداگاسکار و.. دریافت می‌کنند که اکثرا پیش شماره +۶۷۸ و +۹۶۰ دارند که متاسفانه فقط در ایران شاهد حضور این موضوع نیستیم و در خیلی دیگر از کشور‌ها نیز این مورد نیز وجود دارد.

متاسفانه همگی این شماره‌ها به قصد کسب درآمد غیرقانونی از کاربران اپراتور‌ها در سراسر جهان دارند فعالیت می‌کنند و هدف کلی آن‌ها تنها همین کسب درآمد از طریق این راه است.

حال طرز کار این شماره‌ها و افراد پشت قضیه چیست؟ همانطور که می‌دانید هزینه ارتباط تلفنی با خارج از ایران یا به صورت کلی در تمامی کشور‌های جهان به کشور دیگر، هزینه خیلی بالاتری نسبت به تماس داخلی دارد. و همین موضوع باعث شده تا خیلی از کاربران بدون اطلاع قبلی، مقدار زیادی پول بابت هیچ به اپراتور بپردازند.

پشت تمام این شماره‌ها افرادی هستند که به صورت نرم افزاری با تعداد زیادی از مشترکین اپراتور‌‍ها تماس تلفنی برقرار می‌کنند و بعد از چندین بار تماس گرفتن و ثبت شدن تماس بی پاسخ در تلفن کاربر، به سراغ شماره بعدی می‌رود. کاربر نیز کنجکاو شده و با این شماره تماس می‌گیرد بدون اینکه بنداند که اینکار هزینه چندین برابری برایش رقم خواهد زد و اینگونه، افراد پشت این شماره‌ها کسب درآمدی غیر قانونی از طریق کاربران می‌کنند. معمولا پس از برقراری ارتباط شخص پشت خط با عنوان‌های برنده شدن در لاتاری و غیره سعی در مکالمه با کاربر به مدت طولانی مدت می‌کند و همین موضوع باعث می‌شود که هزینه تماس از سطح عادی خودش نیز بالاتر برود.

با تمام این اوصاف هنوز مشخص نیست که افراد پشت این ماجرا چه کسانی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *