در IFA 2019 سامسونگ در کنار تمامی محصولات خود از تلویزیون ۵۵ اینچی ۸K خود نیز رونمایی کرد و باید بگوییم که این تلویزیون با عنوان Q900، در واقع کوچک‌ترین تلویزیون ۸K شناخته شده است. در واقع این مدل در بین محصولات مختلف ۶۵ اینچی تا ۹۵ اینچی کوچک‌ترین ابعاد را دارد. در ادامه به معرفی این تلویزیون ۵۵ اینچی ۸K خواهیم پرداخت.

معرفی تلویزیون ۵۵ اینچی ۸K

تلویزیون Q900 با پردازنده Quantum AI ارائه شده است در نتیجه هر چه بیشتر تلویزیون ببینید، شاهد کیفیت تصویری بهتر، هوشمندی بیشتری و کارایی بالاتری خواهید بود. در این مدل شاهد پشتیبانی از قابلیت HDR 10+ خواهیم بود. باید اشاره کنیم که کوچک بودن این تلویزیون نسبت به مدل‌های دیگر به معنای ارزان‌تر بودن آن نیست در نتیجه همچنان با یک تلویزیون گران قیمت روبرو هستیم. این مدل با قیمت ۲۵۰۰ دلار در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت و به این دلیل ارائه شده که بتواند در ابعاد کوچک نیز کاربران را به سمت تلویزیون ۸K تشویق کند. احتمالات بر این بود که مدل باید مقرون به صرفه‌ترین تلویزیون QLED 8K از این شرکت کره جنوبی می‌بود.

در این مدل شاهد قابلیت ۸K Upscaler خواهیم بود که امکان تغییر و تبدیل فرمت‌های پایین‌تر به ۸K را فراهم می‌کند. در نتیجه این تلویزیون ۵۵ اینچی می‌تواند محتوایی با وضوح پایین‌تر را تشخیص دهد و به فرمت ۸K ارتقا دهد.

تاریخ انتشار تلویزیون ۵۵ اینچی سامسونگ QLED 8K برای ماه سپتامبر تعیین شده است و قیمت آن همانطور که گفتیم ۲۴۹۹ دلار (حدود ۲،۰۰۰ پوند) از وب سایت خود سامسونگ خواهد بود. البته باید اشاره کنیم که ظاهراً قیمت خرده فروشی‌ها ۳۴۹۹ دلار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *