کسانی که آپدیت می ۲۰۱۹ ویندوز ۱۰ را دریافت کرده‌اند به یک مشکل بزرگ برخورده‌اند که باعث می‎شود اسپیکرهای بلوتوثی آن‎ها دیگر کار نکند. پچ KB4505903 که برای تعمیر بعضی از باگ‎ها از جمله رفع مشکلات تشخیص چهره Windows Hello و مشکلات دستگاه‎های بلوتوثی ساخته شده بود، به جای حل مشکل این کامپیوترها را با مشکلات جدیدی روبه‏ رو کرده است.
KB4505903 قرار بود یک باگ صوتی را رفع کرده و کیفیت پخش دستگاه‎های صوتی بلوتوثی را بهبود بخشد، اما درعوض اسپیکر خود دستگاه را دچار مشکل می‎کند. روی این دستگاه‎ها پس از نصب آپدیت می ۲۰۱۹ کاربران ممکن است با این مشکل مواجه شوند که اسپیکر بلوتوثی آن‎ها دیگر به کامپیوترشان متصل نمی‎شود و اگر شد کیفیت صدای آن بسیار پایین است.
یک مشکل دیگر که ممکن است پیش بیاید این است که اسپیکر بلوتوثی متصل شود اما صدا به جای اسپیکر بلوتوثی از اسپیکر خود کامپیوتر خارج شود. علاوه بر آن در قسمت Device Manager، ممکن است گزینه‎ی Microsoft Bluetooth A2dp با یک آیکون علامت سوال نشان داده شود.

راه حل چیست

مایکروسافت در حال رفع این مشکل است اما در حال حاضر این شرکت توضیح داده که چه کاری می‎توانید انجام دهید. کاربرانی که پس از دریافت آپدیت می ۲۰۱۹ دچار مشکل شده‎اند باید ابزار System File Checker را دریافت کرده و از آن برای تعمیر فایل‎های خراب استفاده کنید.
برای این کار باید خط فرمان را باز کنید. اگر نمی‎دانید چطور این کار را کنید تنها کافی است در کادر جست‎ و جو «cmd» را تایپ کرده و سپس روی اپلیکیشن Command Prompt کلیک کنید. وقتی که باز شد فرمان زیر را تایپ کنید:

sfc /scannow

ممکن است مجبور باشید چند دقیقه صبر کنید تا اسکن و تعمیر صورت گیرد. وقتی که تمام شد کامپیوتر خود را ریبوت کنید. امید می‎رود که پس از آن مشکل شما با دستگاه‎های بلوتوثی در ویندوز ۱۰ رفع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *