كامپيوتر …

خبر انفجار و یا آتش سوزی باتری های داخلی نوت بوک ها، اینبار دامن HP را گرفته است؛ کمیسیون امنیت مصرف کنندگان در ایالات متحده آمریکا، مجددا تاکید کرده است که برخی از باتری های لپ تاپ های کمپانی HP همچنان در خطر آتش سوزی قرار دارند. فراخوان گسترده این شرکت در زمینه تعویض باتری های معیوب و با خطر آتش سوزی در سال گذشته، موجب شد تا تعداد زیادی از نوت بوک های این برند که دارای مشکل احتمالی آتش سوزی بودند، برای تعویض راهی نمایندگی های HP شوند؛ اما ظاهرا با این وجود همچنان بسیاری از لپ تاپ های HP در دست خریداران هستند که با این مشکل خطر ساز روبرو هستند.

فراخوان اصلی در ژانویه ۲۰۱۸ اعلام شد و ۵۰ هزار باتری معیوب طی آن تعویض شدند. این یکی از بزرگترین فراخوان های جهان برای نوت بوک ها به حساب می آید! با این وجود کمیسیون CPSC همچنان از تعدد مدل هایی سخن می گوید که خطر آتش سوزی باتری در آنها حتمی است. ۳ گزارش جدید از آتش سوزی باتری های لپ تاپ های اچ پی بدست آمده است که حتی در یکی از آنها، آسیب جزئی سوختگی درجه ۱ روی داده است.

در چند مورد حتی HP مجبور به پرداخت هزینه های جبران خسارت تا ۴۵۰۰ دلار شده است. به گفته ی کمیسیون CPSC برخی از مدل هایی که در بازه زمانی دسامبر ۲۰۱۵ تا آوریل ۲۰۱۸ تولید و فروخته شده اند، دارای باتری هایی با ویژگی های خطرساز هستند. این لپ تاپ ها در مدل های معمول و ایستگاه کاری دسته بندی می شوند که حتی در برخی مدل ها شاهد برچسب قیمت ۴۰۰۰ دلاری هستیم.

کمپانی HP در واکنش به اتفاقات اخیر، مجددا صفحه رسمی را در وب سایت خود ایجاد کرده است که به ثبت نام خریداران در فراخوان جدید اختصاص یافته است. از جمله این مدل ها می توان به لپ تاپ های HP ProBooks، HPx360، HP Pavilion x360 و برخی مدل های HP ZBook اشاره کرد. پیشنهاد می کنیم که اگر شما هم از دارندگان لپ تاپ های این شرکت هستید، با مراجعه به وب سایت سازنده و صفحه ایجاد شده به منظور گزارش و بررسی مدل، از ایمنی لپ تاپ خود اطمینان حاصل نمایید.

کمپانی مایکروسافت در آخرین اقدام خود آپدیت جدیدی را برای بسته به‌روزرسانی آوریل ۲۰۱۸ سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ (بیلد ۱۸۰۳) منتشر کرده است. در صورتی که رایانه شخصی شما هم‌اکنون میزبان بیلد ۱۸۰۳ ویندوز ۱۰ است، دریافت آپدیت به‌صورت خودکار از طریق بخش Windows Update امکان‌پذیر می‌باشد، اما در صورت نیاز می‌توانید با استفاده از لینک دانلود درج شده در انتهای مطلب نیز نسبت به دانلود و نصب آن به‌صورت دستی اقدام نمایید.

به‌روزرسانی جدید منتشر شده که تحت عنوان KB4487023 شناخته می‌شود شماره بیلد ویندوز را به ۱۷۱۳۴٫۵۹۰ ارتقاء داده و رفع مشکلات و باگ‌های نرم‌افزاری عمومی را با خود به ارمغان آورده است. همان‌طور که پیشتر نیز اشاره شد، این آپدیت فقط بسته به‌روزرسانی آوریل ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ را هدف قرار داده و امکان نصب آن بر روی بیلد ۱۸۰۹ (به‌روزرسانی اکتبر ۲۰۱۸) میسر نمی‌باشد.
لیست تغییرات

تغییرات اعمال شده به قالب به‌روزرسانی ۱۷۱۳۴٫۵۹۰ موارد عمومی را شامل شده و مصرف‌کنندگان و کاربران حرفه‌ای ویندوز را هدف قرار داده‌اند.

افزودن قابلیت پخش محتویات مختلف نظیر فیلم‌های آموزشی مجازی توسط کابل‌های Plug and Play به مرورگر مایکروسافت اج.

اسکرول شدن محتویات ActiveX موجود در یک iFrame توسط دیگر محتویات قابل مشاهده در صفحه در نرم‌افزار مرورگر مایکروسافت اکسپلورر.

رفع مشکل عدم بارگذاری تصاویر دارای علامت بک‌اسلش در مسیر منبع آن‌ها.

رفع مشکل پاک‌سازی خودکار ورودی رجیستری منتسب به اپلیکیشن‌های مختلف هنگام حذف آن‌ها از رایانه شخصی.

رفع مشکلات پخش اصوات مبتنی بر حالت ۳D Spatial در برخی از بازی‌های رایانه‌ای.

رفع مشکل عدم قابلیت سنجاق نمودن لینک‌های اینترنتی به منوی استارت یا نوار وظیفه (تسک‌بار).

رفع مشکل از کار افتادن ابزار مدیریت فایل هنگام دسترس به بخش Timeline از طریق آن.

رفع مشکل اجرای اپلیکیشن‌های دارای سطح دسترسی به پایگاه داده Microsoft Jet از طریق قالب فرمتی Access 97.

“دانلود به‌روزرسانی ۱۷۱۳۴٫۵۹۰ سیستم‌عامل ویندوز ۱۰”

منبع: WindowsLatest