» » » همه چیز در مورد اندروید ۴٫۳، که مدت های زیادی منتظرش بودیم

همه چیز در مورد اندروید ۴٫۳، که مدت های زیادی منتظرش بودیم

همان طور که پیش بینی می شد گوگل در کنفرانس “صبحانه ای با ساندار پیچای” خود به طور رسمی اندروید ۴٫۳ به همراه چند ویژگی و رفع عیب جدید معرفی کرد . این آپدیت هر آن چه که این شرکت در طول گوگل I/O به آن اشاره کرده بود به همراه چند قابلیت دیگر را دارا است .
برسام، در این مقاله قابلیت های اندروید ۴٫۳ را برای شما معرفی می کند:

از جهت گرافیک ، بزرگ ترین تغییر مربوط به پشتیبانی از OpenGL ES 3.0 در اندروید ۴٫۳ می باشد به بیان دیگر این نسخه از اندروید حالا شامل ارتباطات API ضروری هم در NDK و Java برای ES 3.0 می شود . این امر انتشار آپدیت های فراوانی که مدت های زیادی منتظرشان بودیم را به همراه دارد از جمله multiple render targets ، occlusion queries ، instances ، ETC2 به عنوان فشرده سازی استاندارد تکسچر ، یک GLSL ES 3.0 و خیلی چیز های دیگر .
همچنین تغییراتی در پایپ لاین رندرینگ دو بعدی صورت گرفته که باعث افزایش عملکرد اندروید به ویژه در مرتب سازی دوباره ، ادغام شده است که باعث کاهش فراخوانی های صادر شده به GPU برای صحنه های ۲ بعدی می شود . این بهبود ها حالا به طور خودکار در اندروید ۴٫۳ انجام می پذیرد و نیازی به مداخله توسعه دهندگان ندارد ، اکنون پایپ لاین هوشمند تر شده و عناصر مشابه به هم را به جای استفاده از چند draw call در یکی جمع می کند .

گوگل تلاش کرده تا پذیرش WebM را افزایش دهد . نسخه جدید اندروید شامل پشتیبانی از رمز گذار VP8 برای Stagefright می باشد . API های پلتفرم به گونه ای به روز رسانی شده اند که قابلیت تعویض تنظیمات شامل بیت ریت و فریم ریت فراهم آید . ماژول های DRM جدید اضافه شده اند تا با MPEG DASH از طریق یک API MediaDRM جدید استفاده شوند .
از جهت اتصالات چند قابلیت جدید اضافه شده ، اول از همه حالت اسکن وای فای است که قبلا تصاویر مربوط به آن درز کرده بود . تنظیمات جدیدی در Advanced menu زیر قسمت تنظیمات وای فای اضافه شده است تا به گوگل امکان بهبود برنامه های مکانی خود که به وای فای نیاز دارند را بدهد .

همان طور که در Google I/O اشاره شده ، ۴٫۳ بلوتوث با مصرف انرژی کم ( بلوتوث هوشمند با نامی جدید ) را دارا خواهد بود . به علاوه بلوتوث AVRCP 1.3 هم وجود دارد که از ارتباطات متا دیتای بهتری برای صدای ماشین و دستگاه های دیگر پشتیبانی می کند .

در این نسخه امنیت نیز بهبود پیدا می کند ، اندروید ۴٫۳ به SELinux MAC در کرنل لینوکس انتقال پیدا می کند
( کنترل دسترسی اجباری ) این نسخه SELinux را در حالت آسان اجرا می کند .

چند ویژگی امنیتی دیگر نیز تغییر پیدا کرده است که شامل ، رفع عیب هایی برای آسیب پذیری های مربوط به شرکا ، حفاظت بهتر از key اپلیکیشن ها و قابلیت محدود سازی دسترسی به امکانات برای هر اپلیکیشن می شود . و در آخر قابلیتی جدید برای پروفایل های کاربران وجود دارد که امکان کنترل بیشتر روی استفاده از محتوا و اپلیکیشن ها را می دهد .
نسخه ی قابل چاپ
نویسنده: فرض اله باقرزاده بازدیدها: 50 نظرات: 0
2018

KHORSHID E SHAB

File engine/modules/dlefa_stats/index.php not found.